VK-RACK12U-D600
Kit Image
VK-RACK12U-D600
Rack cabinet for 12u wall mounting
https://microtec.tu-seguridad.es/web/image/product.template/3150/image_1920?unique=6947c99
Stock 1
ADD
Not Available For Sale
Not Available For Sale
accessories
A-SHELF-D600
view more
Racks
Fan
Sí, 2
Power strip
Yes, 1U rack with 6 sockets
Tray
Kit Image
VK-RACK12U-D600
specifications and features
General information
Subtipo Rack cabinet for 12U wall mounting
Type of Rack Wall cupboard
Rack montado No
Material and dimensions
Material Cold Rolled Steel SPCC
Alto exterior 635 mm
Alto interior 635 mm
Ancho exterior 600 mm
Ancho interior 483 mm
Fondo exerior 600 mm
Fondo interior 497 mm